"Запобігання булінгу та будь - яким іншим проявам насилля"
За посиланням: Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу
План заходів.
Політика запобігання булінгу у Червоноцвітській гімназії є комплексною і охоплює усіх учасників освітнього процесу. Кожен працівник закладу знає про антибулінгову політику та неухильно дотримується правил та процедур нею встановлених.
Для формування антибулінгової політики у закладі створена робоча група у складі директора Світлани Слісарчук, заступника директора з навчально – виховної роботи Ольги Мазур, педагога – організатора Алли Лісовської, соціального педагога Леся Кордас, голови батьківського комітету Інна Сідлецька , представника учнівського самоврядування Катерини Герасимчук.
Робоча група, відповідно до Закону України «Про освіту» розробила план заходів для запобігання булінгу (цькуванню) та будь-яким іншим проявам насилля у Червоноцвітській гімназії, який затверджений директором (наказ № 95-од від 06.09.2024 р.)
План заходів із протидії булінгу включає:
- Створення безпечного освітнього середовища: безпечний фізичний простір: заходи з адаптації будівлі та приміщень для забезпечення можливості ними користуватись усім учасникам освітнього процесу без дискримінації через фізичні можливості; постійне спостереження за поведінкою учнів під час перерв; безпечне емоційно-психологічне середовище: розвиток в учасників освітнього процессу соціально-емоційної грамотності, толерантності, прийняття різноманітності, вмінню співпрацювати, навичок ненасильницької комунікації тощо.
- Інформаційно-просвітницькі заходи (оформлення тематичного стенду «Булінг і його наслідки» (вересень 2024 р.), тренінг «Профілактика булінгу в учнівському середовищі (грудень 2023р.), розробка тематичних буклетів за участю старшокласників (жовтень 2023 р.), години спілкування «Кібербулінг» (січень 2023р.), перегляд відеороликів «Булінг в школі» (лютий 2024р.) круглий стіл за участі батьків, старшокласників, педагогів «Попередження виникнення конфліктних ситуацій» (березень 2024р.) 18 вересня 2024р. участь у Всеукраїнській акції «Скажи булінгу «НІ»! тощо).
- Навчання педагогів (засідання динамічних груп «Формування громадської компетентності» ( листопад 2024 р.) «Поглиблення знань щодо методик запобігання виникненню насильства у дитячому колективі або ранніх ознак його виявлення» (лютий 2024р.) тощо.
Адмістрацією школи розроблений та оприлюднений:
1) порядок звернення щодо булінгу чи інших видів насильства;
2) алгоритм дій для педагогів, інших працівників закладу та адміністрації у випадку виявлення фактів булінгу (цькування). У випадку прояву будь–яких форм насильства інцидент розглядається одразу працівником, який став очевидцем, або до кого надійшло звернення з приводу булінгу;
заклад освіти надає підтримку особі, яка стала жертвою булінгу, забезпечуючи припинення будь-яких дій, які можуть створювати фізичний та психологічний тиск;
школа повідомляє батькам;
представник адміністрації спілкується з усіма сторонами конфлікту;
за необхідності застосовуємо дисциплінарні заходи, які передбачені Статутом школи.
Усі учасники освітнього процесу ознайомлені з антибуліговою політикою та її складовою – Планом заходів із протидії булінгу (цькуванню). Документ схвалений рішенням педагогічної ради (протокол № 1 від 31.08.2024р.) затверджений керівником закладу та оприлюднений.
Антибулінгова політика стосується кожного у закладі. ЇЇ засади можна сформулювати так:
будь-які прояви булінгу (цькування) є неприпустимими;
кожен має почуватися захищеним;
надання підтримки усім працівникам закладу для створення ними позитивної атмосфери задля попередження булінгу (цькування);
будь-які прояви булінгу розглядаються дуже уважно та серйозно;
успішність виконання антибулінгової програми – це питання кожного у закладі освіти.
У рамках антибулінгової політикики заклад співпрацює з територіальними органами Національної поліції, службою у справах дітей. Протягом 2023-2024 року двічі проведено зустріч із представниками служби у справах дітей