вівторок, 28 травня 2024 р.

Всеукраїнський день краєзнавства.

Шановні краєзнавці та любителі рідного краю!
Щиро вітаємо вас з Всеукраїнським днем краєзнавства! Це свято є чудовою нагодою висловити вдячність усім, хто присвятив своє життя вивченню, збереженню та популяризації історії, культури та природи нашої Батьківщини. Завдяки вашій невтомній праці ми маємо можливість глибше зрозуміти і цінувати багатство та унікальність нашого краю.
Бажаємо вам міцного здоров’я, творчого натхнення та невичерпного ентузіазму у вашій важливій справі. Нехай ваша діяльність приносить радість, а результати досліджень – нові відкриття та досягнення. Нехай кожен день буде сповнений цікавих знахідок і приємних зустрічей, а ваша любов до рідного краю надихає наступні покоління на нові звершення.

середа, 22 травня 2024 р.

День Героїв в Україні

🇺🇦 День Героїв встановлений на честь українських борців за свободу й незалежність України. Вклоняємося низько в пошані перед героїзмом минулих поколінь і перед Героями сучасності. Сьогоднішні Герої серед нас – наші рідні, друзі, сусіди, однокласники чи колеги, знайомі та незнайомі люди, які захищають Україну. 

🇺🇦ЧЕСТЬ І СЛАВА НЕЗЛАМНИМ ГЕРОЯМ- ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ !
🇺🇦 ПАМ' ЯТАЄМО ПОЛЕГЛИХ І ШАНУЄМО ЖИВИХ!

субота, 18 травня 2024 р.

День боротьби за права кримськотатарського народу

18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
У цей день 1944 року розпочалася операція військ НКВД з депортації кримських татар. Під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено близько 180 000 осіб. Загалом у 1944 році з Криму вивезли понад 200 000 кримських татар.
Що читати, аби дізнатися більше про Крим, історію та культуру кримських татар? Підготували добірку книг від Аліма Алієва — заступника гендиректора Українського інституту, засновника літературного проєкту «Кримський інжир».
🔹 «Кримський інжир. Куреш / Qirim inciri. Küreş», укладачі Алім Алієв, Анастасія Левкова
🔹 Анастасія Левкова, «За перекопом є земля»
🔹 «І народився день», збірка творів кримськотатарських авторів
🔹 Ґульнара Бекірова, «Пів століття опору: кримські татари від вигнання до повернення (1941-1991 роки): нарис політичної історії»
🔹 Севгіль Мусаєва, Алім Алієв, «Мустафа Джемілєв. Незламний»
🔹 Гюльнара Абдулаєва, «Кримські татари. Від етногенезу до державності»
🔹 Андрій Іванець, «Перший Курултай: від кримськотатарських установчих зборів до національного парламенту (1917-1918 pp.)»
🔹 Сергій Громенко, «250 років фальші: російські міфи історії Криму»
Розширену версію добірки з анотаціями до кожної книги читайте на нашому сайті identity.org.ua

пʼятниця, 17 травня 2024 р.

Тиждень безпеки дорожнього руху

Всесвітній день Інтернету

17 травня День народження Інтернету або День затвердження стандарту World Wide Web. 
⏳17 травня 1991 р. офіційно затверджений стандарт для сторінок Всесвітньої павутини WWW – World Wide Web. 
Винахід належить Тіму Бернерсу-Лі (08.06.1955), британському спеціалісту з інформатики, творцю HTTP, HTML, URI і автору інших розробок в галузі інформаційних технологій, якому допомагав Роберт Кайо (26.01.1947), бельгійський інженер, доктор наук в галузі комп'ютерів, інформатики й систем керування. 
До цього часу вже працювала електронна пошта, перекачування даних і розсилки новин для роботи з клієнтами компаній. 
❗З появою Всесвітньої павутини в побуті комп'ютерників з'явилося нове слово «веб» (в перекладі з англійської – «павутина»), світ дізнався про створення веб-серверів, веб-сторінок і веб-сайтів. 
Для повного дотику до нового Інтернет-світу не вистачало маленької деталі – спеціальної програми, яка б завантажувала і відкривала всі ці «веби» в тому вигляді, яким сьогодні вже нікого не здивуєш. Так з'явилися браузери. 
Всесвітня павутина викликала фурор в Інтернеті і зробила глобальний переворот в області інформаційних систем. 
Інтернет став наповнюватися і розвиватися щомиті. 
На розробку гіпертексту для всесвітньої павутини знадобилося два роки. 
🖥📑Сьогодні Всесвітнє павутиння або Всесвітня мережа іноді всемережжя, веб – найбільше всесвітнє багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: десятки мільйонів пов'язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах, розміщених на всій земній кулі.