Історія гімназії.

Село Червоний Цвіт розташоване у північно-східній поліській частині Хмельницької області. Воно існувало аж до 1939 р. у вигляді окремих хуторів. Будинки з хуторів звезли в одне місце, розташували у певному порядку, утворилася перша вулиця села, якому присвоїли поетичну назву – Червоний Цвіт.
Освіта у ці краї прийшла із запізненням в порівнянні з іншими районами України. До Другої світової війни в селі не було школи.
У 1944 р., зразу після визволення села, була відкрита початкова школа, яка містилася у маленькій хатинці і навчання вів перший вчитель Швець Онопрій Іванович, у 1947р. прибув Осадчий Федір Дмитрович.
У 1953 р. у чоти річній початковій школі завідуючим був Осадчий Федір Дмитрович, вчителями працювали Муравська Ольга Якимівна, Стецюк Галина Олександрівна, пізніше Осадча Віра Хомівна, Обізінська Ніна Іванівна. Середня наповнюваність класів у початковій школі становила залежн від навчального року 20-25 учнів. Випускники початкової продовжували навчання у Городнявській 8-річній школі та Михайлюцькій. У 1961 р. початкова школа почала реформуватися у Червоноцвітську восьмирічну школу, 5 клас якої був розміщений в окремій хатині.
У 1963 р. завершувалося будівництво приміщень для гуртожитків, в яких мали проживати робітники місцевого Купинського заводу вогнетривів, на якому виготовлялася біла вогнетривка цегла. На прохання жителів села, працівників заводу та настійному клопотанню тодішнього завідувача школою, яка була в тані реформування, Кондратюку Василю Романовичу при згоді тодішнього голови колгоспу Данченка Григорія Семеновича ці будівлі були передані під школу. Вводити в дію будівлі школи допомагали батьки, робітники заводу, учні. Перший навчальний рік у нові будівлі був 1964-1965 рік.
Перший випуск Червоноцвітської 8 річної школи відбувся у 1965 р. Випустився 31 учень. Педагогічний колектив мав такий склад: директор школи – Кондратюк Василь Романович, заступник директора – Коротюк Сергій Кирилович, вчителі Шпак Марія Михайлівна, Обізінська Ніна Іванівна, Якимчук Ольга Якимівна, Осадчий Федір Дмитрович, Кондратюк Наталія Леонтіївна, Сошенко Валентина Дмитрівна, Молотковець Валентин Феофанович, Шульга Петро Петрович, Стецюк Галина Олександрівна.
Найбільша кількість учнів, які навчалися в цій школі – 201 у 1967 р. У 1971 р., коли прийшов працювати  Литвинюк Анатолій Федорович, нараховувалося 184 учні.
                                              
Школа у 1984 закрилася як малокомплектна при кількості учнів – 72, відкрилася повторноу 1988 р. при тій самій кількості при найстіливих діях батьків, сприянні голови Городнявськоїс/ради Августиновича В.І.  Сьогодні в гімназії навчається 66 учнів. Гімназія входить до об’єднання «Шкільний округ».Зокрема здійснює до профільне та профільну підготовку 8 і 9 класів З метою поліпшення виховної роботи в гімназії проводиться дослідження з проблем виховання дітей на основі традицій і звичаїв українського народу, вивчення його і сторичної та культурної спадщини, формування патріотичної свідомості, поваги до державних символів тощо. На базі школи діє дитячо-юнацьке об’єднання «Патріоти України», працює ряд гуртків та учнівське самоврядування, яке сприяє формуванню ініціативної, здатної приймати нестандартні рішення особистості. За останні роки гімназія має досягнення у районних предметних олімпіадах, спорті, художній самодіяльності, у окремих конкурсах всеукраїнського рівня.